Hotel | Cesta ke zdraví s.r.o.

 • Maďarsko - Harkány - Apartmánové domy ***

  Apartmánové domy leží v klidné lokalitě přibližně 50 - 500 metrů od centrálních termálních lázní. Komfortní, moderně zařízené apartmány pro 2 - 6 osob jsou vybaveny vším potřebným, mají balkony s výhledem do klidné ulice nebo zahrady, popřípadě terasu. V případě vlastní dopravy parkování zdarma v uzavřených prostorách (dvůr apod.). Více informací viz. popis LOKALITA.

  apartmány nordic walking tržnice koupaliště

  V této lokalitě již v tomto roce všechny pobyty proběhly.

  Harkány, městečko se středomořským podnebím, leží v jihozápadní části Maďarska, 27 km od Pécse a 242 km od Budapešti. Bezesporu jsou perlou mezi maďarskými lázněmi. Před studenými větry jsou chráněny pohořím Villány, průměrná roční teplota 11°C a plných 82 dní tu svítí slunce. Příjemné klima a ojedinělé složení termálních vod o teplotě 34-36°C jsou ideálním předpokladem pro dovolenou, odpočinek i léčbu. Léčivá voda v Harkánech jako jediná na světě obsahuje síru rozpuštěnou ve formě plynu a blahodárně působí při léčbě zánětlivých a chronických onemocnění pohybového ústrojí včetně poúrazové rehabilitace, strnutí svalů, dny, ischiasu, revmatických a kloubních onemocnění, gynekologických potíží a neplodnosti. Kožní lékaři zaznamenali vynikající výsledky při léčbě lupenky (psoriázy).
  Objev léčivých účinků termální vody se připisuje nádeníkovi Jánoši Pogányimu, rodákovi ze sousední obce Gyüd. Ten se při kopání odvodňovacího kanálu brodil po celé dny v bahenní vodě a přitom s překvapením zjistil, že se mu postupně zmírňuje bolest v nohou, až se svého neduhu úplně zbavil.
  Lázně jsou umístěny v nádherném parku o rozloze 13 ha, kde máte k dispozici tři bazény na koupání, dva termální bazény, plavecký bazén a bazén pro děti o hloubce 70 cm.  Vlastní léčebné lázně s vodní plochou o rozloze 2.098 m2 nabízejí celoročně široké spektrum služeb: rehabilitační cvičení ve vodě, bazény jacuzzi, vodní masáže, finské sauny, parní komory, whirpooly a jiné. Za poplatek si můžete dopřát kvalitní masáže, ať už klacické, aroma, relaxační či thajské. K dispozici služby odborných lékařů revmatologů, moderní léčebná zařízení a účinné léčebné kúry.
  Po celý rok probíhají v lázních Harkány různé slavnosti: v únoru loučení se zimou VYHÁNENÍ ČERTŮ, v létě LÁZEŇSKÝ FESTIVAL a na podzim tradiční VINOBRANÍ. K posezení s hudbou, tancem, dobrým jídlem a pitím zvou csárdy – typické maďarské restaurace, jejichž návštěva patří k nezapomenutelným zážitkům.
  Během pobytu doporučujeme navštívit město Pécs, kde můžete shlédnout řadu muzeí a architektonických památek z tureckých dob. Jako večerní program doporučujeme návštěvu některého představení péčského divadla, která mají vysokou úroveň, včetně programů světoznámého pécsského baletu. Dalšími oblíbenými turistickými cíli v bezprostřední blízkosti Harkány jsou vinařské oblasti Siklós a Villány.

  SPORT, ZÁBAVA, VOLNÝ ČAS:
  Harkány jsou městem zeleně a parků, na jeho území se nachází 59 ha zelených ploch a 1962 m2 je osázeno květinami, což podtrhuje poklidnou atmosféru letoviska. Krásné arboretum podél výpadovky na Siklós (mezi autobusovým nádražím a hotelem Arborétum) je díky vzrostlé vegetaci unikátní botanickou zahradou. Milovníci nakupování si na své přijdou na vyhlášených trzích, nebo v řadě obchodů a obchůdků. Četné restaurace vybízejí k ochutnání místních specialit, na hlavní třídě je vyhláčená cukrárna, jejíž chorvatský majitel vyrábí nefalšovanou chorvatskou zmrzlinu. Zájemci o papriku, klobásy, pravý uherák a vše co s jídlem souvisí, nesmí vynechat návštěvu tržnice. Za zhlédnutí stojí zajímavý a krásný kostel, v jehož zahradě je umístěna netradiční křížová cesta a patnáct pamětních kamenů, připomínající historické osobnosti maďarského státu. Ve městě sídlí dva významné orchestry, najdete zde muzeum regionu a spoustu historických památek. V okolí městečka zajímavé trasy pro cyklisty a vyznavače nordic walking. 

   

  1 lázně 2 lázně uvnitř 3 lázně 4 lázně 5 whirpool 6 děti 7 děti 26 znak 9 cvičení 10 cvičení 11 cvičení v bazéně 8 cvičení v bazéně 12 trhy 13 trhy 14 trhy 15 trhy 16 sklípek 17 sklípek 18 sklípek 19 sklípek 20 zábava 21 zábava 22 zábava 23 zábava 27 czárda 24 kachní party 25 kachní party 2 28 koně

 • Pobyty

© 2013 Cesta ke zdraví s.r.o.
Provozuje TrueWeb.czCK Zdraví

Cesta ke zdraví, Kladno
Víkendové zájezdy | Týdenní zájezdy | Dětské tábory | Cvičení a kurzy | Cestovní pojištění