Hotel | Cesta ke zdraví s.r.o.

 • Chorvatsko - Umag - Adriatic **

  Hotel Adriatic** leží v borovém háji asi 50 metrů od moře. Jedná se o starší, přesto velmi vyhledávaný hotel, který svým hostům poskytuje základní komfort a pohodlí. K vybavení hotelu patří recepce se směnárnou, loby bar, vnitřní bazén s mořskou vodou (bývá uzavřen v červenci a srpnu), dětský koutek, kongresové prostory. Před hotelem venkovní posezení s barem, taneční terasou a živou hudbou.
  Ubytování: Dvolůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (koupelna - sprcha nebo vana, WC, ručníky, osušky) a hotelovým telefonem. Část pokojů bez balkonu, z oken výhled na moře. Část pokojů má balkony s výhledem na moře nebo do parku, TV + SAT, hotelový telefon. K dispozici též rodinné apartmány. Přistýlka pro 3. nebo 4. osobu možná pouze v pokojích s balkonem. Pokoje jsou zařízeny starším nábytkem. Úklid a výměna ručníků 2x za týden.
  Stravování: Polopenze (snídaně, večeře) formou bohatého studeného i teplého bufetu. Hotel Adriatic je vyhlášený výbornou kuchyní a pestrou nabídkou. Dostatek zeleniny, ovoce, vhodný výběr i pro ty, kdo preferují vegetariánskou stravu. Ochutnat můžete rozmanité speciality chorvatské kuchyně, pokrmy s mořskými plody, nebo se stravovat klasicky či asketicky. Nejen děti uvítají bohatý zákuskový a zmrzlinový bufet. Restaurace je klimatizovaná s výhledem na moře. 
  Sport, zábava, volný čas: Součástí areálu vnitřní bazén s mořskou vodou (uzavřený od června do září), u hotelu travnatá pláž, lehátka za poplatek. V blízkosti pláže písečné a oblázkové, dětská hřiště, tenisové kurty, minigolf, plážový volejbal, stolní tenis, hřiště na košíkovou, fotbal, vodní sporty a hrátky, zapůjčit lze jízdní kola a jiné. Vhodné podmínky pro in - line bruslení. Pravidelné animační programy v hotelu Umag****, Sipar***, koncerty aj. Doporučujeme navštívit aquapark u hotelu GARDEN ISTRA vilage****, sportovní areál se skluzavkami a tobogány v Katoru. Více informací viz. popis LOKALITA.
  Domácí zvířátka nejsou povolena.

  dítě do 14 let pobyt ZDARMA

  Vyžádejte si zajímavé nabídky pro skupiny, kolektivy a školy.

  Hotel Adriatic Pokoj Terasa Istrian Relax Village

  V této lokalitě již v tomto roce všechny pobyty proběhly.

  Umag je krásným rekreačním střediskem v severní části západoistrijského přímoří a patří mezi nejvyhledávanější letoviska Chorvatska. Starobylé městečko leží na poloostrůvku mezi dvěma mělkými zálivy a okouzlí vás dochovaným středověkým koloritem s úzkými křivolakými uličkami, náměstíčky a starými domy. Severní záliv je upraven na přístav, na jehož konci najdete impozantní jachtařskou marinu. 

  Pobřeží je členité, pláže písečné i oblázkové, sluneční plata, možnost ležení na trávě. Moře je čisté a blankytně modré. Vstup do moře je pozvolný, tudíž vhodný zejména pro malé děti, neplavce a osoby se sníženou pohyblivostí. Na mnohých místech zbudovány berbariérové přístupy. Označení kvality tzv. Modrou vlajku získaly tyto pláže: Polynesia, Kanegra, Savudrija Katoro, dále pláže u hotelů Laguna-Stella Maris a Aurora, a pláže Ladin Gaj, Punta. Rozsáhlé borové háje sahají místy až k plážím.

  Historie Umagu sahá až do dob římských, kdy tuto oblast zvanou Umacus vyhledávala římská aristokracie jako svou letní rezidenci. Pozdější panství terstských biskupů vystřídala od 13. století zhruba na 500 let nadvláda Benátské republiky. Od 18. století připadl Umag Habsburkům a po první světové válce Itálii. Součástí Chorvatska se Umag stal až v roce 1953 (svazová republika v rámci Jugoslávie), od té doby zůstal již chorvatský.

  Mezi známými osobnostmi, které pravidelně navštěvovali Istrii, byla i Marie Terezie (1717 - 1780), arcivévodkyně rakouská, královnou uherská (1741 - 1780) a česká (1743 - 1780). Příznivé středomořské klima, ovzduší prosycené mořskou solí a vůní borových hájů, působilo blahodárně na její nemocné plíce. I dnes je Istrie, především Umag a Savudrija,  vyhledávánou oblastí pro ozdravné pobyty dětí, mladistvých i seniorů. Pobyt u moře blahodárně působí jak na tělo, tak na psychiku a duševní zdraví.

  Vznešenost a nádheru starých časů uvidíte ve zbytcích zachovalého středověkého urbanismu, který se vyznačuje romantickými křivolakými uličkami, podlouhlými pasážemi, náměstíčky a starými benátskými domy. Ve městě se dochovaly části městských hradeb a obranných věží, renesanční a barokní domy a kostely. Nejznámějším z nich je barokní farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Impozantní je zvonice postavená v benátském stylu z roku 1691 a varhany z 18. století. Na náměstí Trg slobode najdete kostel sv. Pelegrina z roku 1757. Byl postaven na rozhraní mezi pevninou a poloostrovem, osaměle stojící kostelní zvonice budí dojem, že svatostánek odděluje obě městské části. Do jedné z kostelních zdí byl zasazen reliéf ze 14. století, který znázorňuje patrona města. Interiér je zdoben freskami. Další památkou je kaple sv. Rocha z počátku 16. století s dřevěnými malovannými stropy a výzdobou. V městské věži je možné zhlédnout věžní lapidárium a v galerii Dante Marina Cettina současná umělecká díla místních výtvarníků.

  Dnes je Umag vyhlášeným sportovním a kulturním centrem. K dispozici 64 tenisových kurtů, jachting, windsurfing, potápění a podmořský rybolov, vodní lyžování, fotbalová, basketbalová, volejbalová hřiště včetně plážového, minigolf, kuželky, kulečník, badminton, stolní tenis. Vyzkoušet můžete šlapadla, kajaky, surfing, paragliding, jízdu na gumovém banánu. Pořádají se zde pravidelné kurzy jízdy na koni, krátké vyjíždky po okolí i delší výlety za dozoru zkušených profesionálů. Jízdy jsou vhodné jak pro zkušené jezdce, tak pro začátečníky. Pro osoby se sníženou pohyblivostí se pořádají krátké relaxační jízdy doplněné o cvičení a protahování celého těla (hipoterapie). V Umagu dobré podmínky pro milovníky in-line bruslení, v okolí řada označených cyklotras. Horské kolo pro dospělé i pro děti s veškerým vybavením (helma, pumpička, chrániče aj.) si můžete zaůjčit na krátké nebo celodenní tůry. Pobyt si dále můžete zpestřit projížďkou minivláčkem či příjemnými procházkami historickou částí města, posezením v nesčetných kavárničkách, návštěvou koncertů, divadelních představení a animačních programů.

  Umag park moře vstup do hotelu

 • Pobyty

© 2013 Cesta ke zdraví s.r.o.
Provozuje TrueWeb.czCK Zdraví

Cesta ke zdraví, Kladno
Víkendové zájezdy | Týdenní zájezdy | Dětské tábory | Cvičení a kurzy | Cestovní pojištění